Tiktai šiemet įsikūręs „Nanseno“ žolės riedulio klubas Dauguose įgyvendino vieną iš savo svajonių – surengė savo pirmąjį tarptautinį turnyrą.
„Nanseno“ klubo prezidentas, Maskvoje gyvenantis verslininkas iš Armėnijos Hračas Petrosianas norėjo pakviesti daugiau užsienio komandų, tačiau savo svajones atidėjo kitiems metams ir tikisi, kad į Daugus suvažiuos apie 10-15 ekipų.

„Pirmasis blynas tikrai neprisvilo. „Nanseno“ klubas turi savo tikslą ir jo siekia. Klubo vizija – ne aukščiau, greičiau, toliau, ne pergalės siekis bet kokia kaina, bet pagarba aikštelėje žaidėjams, komandų draugystė, susitikimai vieni su kitais, įvairių kraštų pažinimas“, - sakė abi dienas varžybas stebėjęs Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas.

Nuo 1991 m. Lietuvoje nebuvęs H. Petrosiano brolis dvynys, irgi Armėnijos nusipelnęs žolės riedulio treneris Grantas Petrosianas, dabar turintis savo verslą Novosibirske, negailėjo šiltų žodžių savo broliui, kuris Lietuvą supažindino su įžymiuoju norvegu Fridjofu Nansenu, žmonijos gerovei paskyrusiam visą savo gyvenimą, o dabar nepelnytai užmirštam.

„Po pirmojo pasaulinio karo Nansenas padėjo 450 tūkst. karo pabėgėlių, 40 ešelonų jis siuntė humanitarinę pagalbą, sukūrė Nanseno pasus, kurie buvo išduodami pabėgėliams, pametusiems savo dokumentus. Kai brolis Hračas šių metų pavasarį prakalbo apie tai, jog Dauguose nori steigti „Nanseno" kubą, iš jo daug kas pasišaipė. Tačiau matote: klubas jau atvertė pirmąjį savo gyvavimo puslapį – žaidžia Lietuvos B divizione, surengė pirmąjį tarptautinį turnyrą“, - kalbėjo Grantas Petrosianas.

Ž. Savicko pamokos žolės riedulininkams
Šiemet jaunųjų žolės riedulininkų (iki 18 m.) svečias buvo stipriausias pasaulio žmogus galiūnas Žydrūnas Savickas, kuris iš savo klubo atsivežė treniruoklius ir visas keturias turnyro komandas po turnyro pakvietė į visame pasaulyje ypač populiarėjančias „Cross Fit“ varžybas.

Tiesa, Žydrūnas jas kiek supaprastino – sportininkams reikėjo prisitraukti prie skersinio, stumti štangą, atlikti atsispaudimus, komandos per visą salę nešė merginas. Visos keturios ekipos buvo papuoštos skirtingų spalvų (mėlynais, raudonais, geltonais ir žaliais) sportiniais marškinėliais su „Nanseno“ klubo emblema, geriausioms „Cross Fit“ komandoms buvo įteikti ir specialiai pagaminti medaliai.

„Manęs paprašė, ir aš atvažiavau. Galvojau, pasižiūrėsiu, koks gi tas žolės riedulininkų bendras fizinis pasirengimas. Pasirodo, visai neblogas, ypač Daugų „Nanseno“ ir Kazanės „Dinamo“ komandų, kurios pasiekė labai panašius rezultatus ir užėmė atitinkamai pirmą ir antrą vietas. Kai kurie žaidėjai netgi galėtų tapti galiūnais“, - sakė Ž. Savickas.

Stipriausio planetos žmogaus pasirodymas Daugų verslo ir technologijos mokyklos sporto salėje jauniesiems žolės riedulininkams iš Kazanės, Gardino, Vilniaus ir Daugų darė didžiulį įspūdį.

Turnyro antros vietos laimėtojos Gardino „Neman“ ekipos trenerė, buvusi ilgametė SSRS rinktinės žaidėja, 1996 m. geriausia Europos čempionato vartininkė Ana Kovalenko prisipažino, kad ji Ž. Savicką buvo mačiusi tiktai per televizorių. Dabar kartu su savo auklėtiniais ji nepraleido progos fotografuotis ir bendrauti su šiuo legendiniu galiūnu.

Viešnia iš Baltarusijos taip pat labai džiaugėsi, kad atsirado dar vienas tarptautinis jaunųjų žolės riedulininkų turnyras, kuris baigėsi gražiu, netradiciniu sporto renginiu. „Turnyras buvo nuostabus, jaunimui ypač reikalingas. Mes tikrai tapsime nuolatiniais šių varžybų dalyviais. Mus labai gražiai Dauguose priėmė, skaniai maitino, valgėme netgi firminį armėnų patiekalą chašlama, kuris buvo gaminamas pagal Hračo Petrosiano receptą“, - gražių žodžių turnyro organizatoriams negailėjo A. Kovalenko.

Dramatiški įvykiai aikštėje
Finale susitiko Kazanės „Dinamo“ 8:2 įveikė Gardino „Neman“ komandą. Finale galėjo žaisti ir Daugų „Nanseno“ klubas, kuris pirmą varžybų 7:5 dieną nugalėjo gardiniečius, ir Vilniaus SŽK „Žuvėdra“. Trims komandos surinkus po 3 taškus, laimė nusišypsojo svečiams iš Baltarusijos.

Pasak varžybų vyr. teisėjo širvintiškio, Lietuvos čempionų trenerio Romualdo Chmeliausko, lemtingos buvo Vilniaus SŽK „Žuvėdros“ ir Gardino „Neman“ rungtynės. Rezultatu 5:4 pirmavo baltarusiai. „Žuvėdrai“, siekiant žaisti finale, reikėjo bent jau lygiųjų. Likus iki rungtynių pabaigos 2 min. vilniečių treneris Artūras Macijauskas vietoje vartininko į aikštelę išleido dar viena papildomą žaidėją.

Vilniaus ekipa turėjo progą pasiekti taip trokštamą įvartį, bet jos neišnaudojo. Iki rungtynių pabaigos likus 10 sek., vilniečiai prarado kamuolį, ir Gardino komanda pasiekė dar vieną įvartį - 6:4. Jeigu Baltarusijos sportininkai rungtynes būtų laimėję 5:4, tai finale būtų žaidęs Daugų „Nansenas“, kuris savo gretas buvo sustiprinęs 4 širvintiškiais.

„Buvo didžiulė intriga, daug emocijų. Turnyras buvo labai įdomus, komandos buvo neblogo meistriškumo. Atidžiau sekiau savo mokinių širvintiškių – Žygimanto Balsiuko, Dominyko Varno, Deivydo Černiausko ir vartininko Lauryno Gelažausko žaidimą. Vaikinams priekaištų neturiu, jie žaidė gerai. Būtų ypač gražu, kad šis tarptautinis turnyras taptų tradiciniu. Tiktai norėtųsi, kad jame dalyvautų daugiau komandų, tarkime, ir mano auklėtiniams būtų įdomu čia pažaisti“, - sakė R. Chmeliauskas.Kazanės riedulininkai susižavėjo Daugais
Tai, kad pirmojo „Nanseno“ klubo turnyro nugalėtojais tapo Kazanės „Dinamo“ žolės riedulininkai – nieko nuostabaus. Jų vyrų komanda žaidžia Eurolygoje, didelis dėmesys klube skiriamas ir jaunimui. Geriausiems klubo jauniesiems žaidėjams per mėnesį skiriama po 200 eurų, o suaugusiems – po 3 tūkst. eurų.

Komanda sėkmingai rungtyniauja Rusijos jaunių aukščiausiosios lygos čempionate ir dabar žengia trečioje vietoje. Praėjusiais metais per tarptautinį turnyrą Estijoje jie užėmė antrą vietą. Tatarstano komanda palaiko ryšius su Ispanijos, Ukrainos, Baltarusijos bendraamžiais, žaidžia draugiškas rungtynes. Jie partnerių ieško visoje Europoje, o dabar surado dar vienus naujus draugus Lietuvoje.

"Dinamo" trenerė Jelena Salova pasakojo, kad jie į Daugus atvažiavo traukiniu per Maskvą, kelionė iš viso truko net 16 valandų. Keturi Kazanės žolės riedulininkai – Stanislavas Agasetovas, Ramilis Valijevas (jis buvo pripažintas geriausiu komandos žaidėju), Sergejus Dmitrijevas ir Ušanas Karimovas - atstovauja Rusijos jaunių rinktinei ir šiemet per Europos iki 18 m. čempionatą pelnė sidabro medalius.

„Nors mes dabar Dauguose už savo bendraamžius ir buvome pranašesni, mums buvo labai įdomu pažaisti. Kitais metais irgi norėtume atvažiuoti į šį turnyrą. Patiko nuostabi Daugų gamta, ramus miestelis, kitų metų vasarą mes čia planuojame surengti treniruočių stovyklą, sužaisti draugiškas rungtynes su Vilniaus ir Daugų komandomis“, - kalbėjo J. Salova, 1988 m. SSRS žolės riedulio rinktinės žaidėja, pasaulio čempionato Portugalijoje ketvirtos vietos laimėtoja, sporto meistrė, o dabar 18 metų dirbanti trenere.

„Nanseno“ revanšas
Mače dėl trečiosios vietos susitiko Daugų „Nanseno“ ir Vilniaus SŽK „Žuvėdra" komandos. Jauniesiems vilniečiams buvo sunku žaisti su gerokai vyresniais varžovais. Jų vartininkui Lukui Raznauskui ir Artūrui Kiseliui - vos po 13 metų. Komandoje žaidė dar vienas Kiselis – Robertas o trečiasis brolis Vladas dabar gyvena Olandijoje. Aikštėje buvo ir broliai Povilas ir Tomas Lakštauskai.

Susitikimą 4:1 laimėjo daugiškiai. Tris įvarčius jiems pelnė komandą sustiprinęs širvintiškis Dominykas Varnas, o vieną – komandos kapitonas daugiškis Mantas Makauskas. Pastarasis, Daugų verslo ir technologijos mokykloje studijuojantis viešbučių administravimą, buvo pripažintas geriausiu komandos žaidėju.

„Žaidžiu ir futbolą, o dabar mano gyvenime atsirado žolės riedulys. Abi sporto šakos patinka, jas reikės derinti. Šie metai man ypač džiugūs, esu pakviestas į Lietuvos futbolo (žaidžiu saugo pozicijoje) ir žolės riedulio (puolėjas) jaunių rinktines. Dabar įmušiau tris įvarčius, kurie mano gyvenime labai reikšmingi, suteikia daug pasitikėjimo.

Malonu, kad į Daugus atkeliavo žolės riedulys, padaugėjo jaunimo, norinčio jį žaisti. Treniruojamės dukart per savaitę. Užimta trečiąja vieta džiaugiuosi, tačiau buvo galima pasirodyti ir geriau“, - sakė M. Makauskas.

Daugų „Nanseno“ komandos treneris Sigitas Junevičius išgyveno, kad kokios lemtingos buvo tos 10 sek., kada Gardino žolės riedulininkai vilniečių nenugalėjo 5:4.

„Žinoma, gaila, kad taip atsitiko, tačiau labai norėjome ir dar kartą susitikti su vilniečiais ir jiems atsirevanšuoti už pralaimėjimą 0:4. Esame be galo laimingi, kad juos panašiu rezultatu nugalėjome. Mūsų komandoje – visi futbolininkai, dauguma gimnazistai, neaišku, kaip toliau susiklostys jų gyvenimas – vaikinams patinka ir žolės riedulys.

Ši nauja sporto šaka turėtų prigyti Dauguose. Žiūrovams iš pradžių ji nebuvo patraukli, bet po šio turnyro susidomėjimas gerokai ūgtelėjo. Žolės rieduliu domisi ir mokyklos direktorius Valentas Pakalniškis, mokykloje veikia žolės riedulio būrelis, kuriam aš vadovauju, jame pratybas lanko 7 mergaitės ir 13 vaikinų. Mums dideliu paskatinimu bus tai, jeigu šio turnyro pagrindinis organizatorius Hračas Petrosianas ištesės savo žodį ir už jo klubo populiarinimą vasario mėnesį mus nuveš į futbolo turnyrą Hamburge“, - sakė S. Junevičius.


Varžybų tvarkaraštis ir rezultatai:

Gruodžio 5 diena (ketvirtadienis)
14.00val. Kazanės „Dinamo“ HC - Gardeno „Nieman“ HC 5:1 (0:3)
15.00val. Vilniaus „Žuvėdra“ HC - Daugų „Nansen Club“ HC 4:0 (1:0)
16.00val. Vilniaus „Žuvėdra“ HC - Kazanės „Dinamo“ HC 11:2 (5:0)
17.00val. Daugų „Nansen Club“ HC - Gardeno „Nieman“ HC 7:5 (4:5)

Gruodžio 6 diena (penktadienis)
10.00val. Daugų „Nansen Club“ HC - Kazanės „Dinamo“ HC 4:7 (4:3)
11.00val. Vilniaus „Žuvėdra“ HC - Gardeno „Nieman“ HC 4:6 (2:4)
12.30val. Vilniaus „Žuvėdra“ HC - Daugų „Nansen Club“ HC 1:4 (0:4)
13.30val. Gardeno „Nieman“ HC - Kazanės „Dinamo“ HC 2:8 (0:3)

Turnyro vyr. teisėjas Romualdas Chmeliauskas (T/K Širvintos)


Gaugiau nuotraukų galite pamatyti čia:
http://www.sportas.info/galleries/2921.html
http://www.sportas.info/galleries/2922.html

Komentuoti

Tinklapio administracija neatsako už tinklapyje skaitytojų pateiktus komentarus. Už netinkamo pobūdžio informaciją Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka tiesiogiai atsako šią informaciją paskleidę asmenys.
Draudžiama naudoti necenzūrinę leksiką, rašyti kitus asmenis įžeidžiančius tekstus.
Tinklapio administracija pasilieka teisę ištrinti komentarus.


Apsaugos kodas
Atnaujinti