Š.m. balandžio 23 - 27 dienomis Vilniuje (Čiobiškio g. 16) ir Šiauliuose (Pumpučių g. 19) įvyko Lietuvos vyrų ir moterų LŽRF taurės turnyras.

Nuotrauka A.Pliadžio

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

MOTERŲ TURNYRAS

Šiauliuose trečiadienį sužaisti Lietuvos žolės riedulio federacijos taurės moterų turnyro atrankos B pogrupio mačai.

Pogrupio pusfinalyje Šiaulių SM „Klevas-Joma“ sutriuškino „Šiaulius“ 10:0, o „Kelmė“ palaužė Šiaulių „Lidviją–Klevą“ 2:0. Per lemiamas rungtynes dėl kelialapio į finalo etapą, kuris šeštadienį vyko Vilniuje, „Klevas-Joma“ nugalėjo „Kelmę“ 2:1.

Rungtynės dėl trečiosios vietos pogrupyje nebuvo žaidžiamos.

Lietuvos žolės riedulio federacijos taurės moterų turnyro atrankos A pogrupio varžybas laimėjo ir finalo etapą pateko Vilniaus „Žuvėdros-Archyvų sistemos“ merginos.

Atrankos grupėje vilnietės to paties klubo antrąją komandą nugalėjo 7:0, o Širvintų „Intą“ - 10:0. Širvintiškių ir „Žuvėdros-Tauro II“ dvikova baigėsi be įvarčių - 0:0.

LŽRF Vykdomojo komiteto sprendimu buvo pakoreguotas finalų tvarkaraštis. Permainos lėmė, kad pusfinalyje Šiaulių „Gintra–Strektė–Universitetas“ žaidė su Vilniaus SŽK „Žuvėdra–Tauru“, o Vilniaus SM „Tauras“ – su Šiaulių SM „Klevu-Joma“.

Šeštadienį trečiąją vietą iškovojo sostinės ekipa - „Žuvėdra-Archyvų sistemos“. Naują rėmėją pritraukusi ir pavadinimą neseniai pakeitusi komanda mažajame finale nugalėjo Šiaulių „Klevą-Jomą“ 2:0 (1:0).

Turnyro pusfinalyje taip pat vyko kovos tarp Šiaulių ir Vilniaus ekipų. „Tauras“ nepaliko vilčių „Klevui-Jomai“ - 4:0 (1:0), o „Gintra-Strektė-Universitetas“ palaužė „Žuvėdrą-Archyvų sistemas“ 2:0 (0:0).

Rungtynių statistika

Pusfinalis

SM „Tauras“ - SM „Klevas-Joma“ 4:0 (1:0)
„Tauras“: K. Poškutė (6, 36, 49), K. Čaikauskaitė (45).
Žaliosios kortelės: M. Kontutytė (22; „Klevas-Joma“), M. Lauraitytė (25; „Klevas-Joma“), A. Janutaitė (26; „Tauras“)

„Gintra-Strektė-Universitetas“ - SŽK „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ 2:0 (0:0)
„Gintra-Strektė-Universitetas“: I. Paulavičiūtė (56), E. Kalinauskaitė (60).

Dėl III vietos

SM „Klevas-Joma“ - SŽK „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ 0:2 (0:1)
„Žuvėdra-Archyvų sistemos“: K. Kartanovič (27), L. Šidlionok (36).

Dėl I vietos

SM „Tauras“ - „Gintra-Strektė-Universitetas“ 2:4 (0:2)
„Tauras“: K. Poškutė (39, 56).
„Gintra-Strektė-Universitetas“: R. Karinauskienė (2), A. Vedeikytė (6), S. Grubliauskaitė (37), A. Bučmienė (50).
Geltonosios kortelės: R. Petrauskaitė (54; „Gintra-Strektė-Universitetas“), L. Radžiūnaitė (58, „Tauras“).

VYRŲ TURNYRAS

Mažajame finale „Šiauliai“ 4:2 (3:1) nugalėjo kitą Vilniaus klubą - „Ardą-Rudaminą“.

Gerokai atkaklesnė kova vyko pusfinalyje. Būsimieji taurės laimėtojai turėjo iš visų jėgų stengtis, kad įveiktų šiauliečių barjerą, ir pusfinalio mačą po Giedriaus Gridziuškos 30 min. pelnyto įvarčio laimėjo tik 1:0.

Vilniaus klubų derbis vyko permainingai. Jau 6 minutę Karolis Asanavičius išvedė į priekį „Žuvėdrą-Taurą“, bet Robertas Voitechovskis ir Tomas Tomas Kušlevičius atsakė dviem įvarčiais ir 30 minutę priekyje jau buvo „Ardas-Rudamina“. Vis dėlto vos prasidėjus antrajame kėliniui Povilas Lakštauskas rezultatą išlygino, o 55-ąją minutę Česlavas Pašnikovičius pelnė „Žuvėdrai-Taurui“ pergalingą įvartį.

Atrankos varžybos

Daugų „Nanseno klubas“ - Širvintų SM 0:6 (0:1)
Širvintų SM: E. Džiovalas (3, 37), A. Šarka (37), M. Macenavičius (41), L. Aleknavičius (45), P. Štikonas (57).
Žalioji kortelė: D. Kisielius (35; Širvintų SM).

Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ - Vilniaus raj. SM 12:0 (3:0)
„Žuvėdra - Tauras“: Č. Pašnikovičius (8, 11, 41), T. Lakštauskas (23, 42), G. Kuizinas (37), E. Raznauskas (39), E. Stankevičus (48, 54, 58, 60), A. Kiselis (50).
Žalioji kortelė: I. Lobačevskis (57; Vilniaus raj. SM).
Geltonoji kortelė: V. Vižinis (9; Vilniaus raj. SM).

Daugų „Nanseno klubas“ - Vilniaus raj. SM 0:2 (0:2)
Vilniaus raj. SM: G. Andrukonis (20, 26)
Žalioji kortelė: R. Bulgakovas (40; Vilniaus raj. SM)

Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ - Širvintų SM 4:1 (1:1)
Širvintų SM: V. Adamkevičius (26).
„Žuvėdra-Tauras“: E. Raznauskas (4), Č. Pašnikovičius (45), G. Kuizinas (48), K. Asanavičius (58).

Pusfinalis

„Šiauliai“ - Širvintų „Inta-Baltic Champignons“ 0:1 (0:1)
„Inta-Baltic Champignons“: G. Gridziuška (30).
Žalioji kortelė: A. Bilotas (32; „Inta-Baltic Champignons“).

Vilniaus SK „Ardas-Rudamina“ - Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ 2:3 (2:1)
„Ardas-Rudamina“: R. Voitechovskis (22), T. Kušlevičius (30).
„Žuvėdra-Tauras“: K. Asanavičius (6), P. Lakštauskas (39), Č. Pašnikovičius (55).
Žalioji kortelė: D. Preidis (59; „Ardas-Rudamina“)
Geltonoji kortelė: G. Vilkauskas (55; „Ardas-Rudamina“)

Vilniaus SK „Ardas-Rudamina“ - „Šiauliai“ 2:4 (1:3)
„Ardas-Rudamina“: R. Voitechovskis (17), V. Rincevičius (33).
„Šiauliai“: V. Kringelis (13, 54), K. Žitkevičius (15, 20).
Žaliosios kortelės: K. Mikutis (38; „Ardas-Rudamina“), V. Guziejus (60; „Šiauliai“).

Širvintų „Inta-Baltic Champignons“ - Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ 7:0 (3:0)
„Inta-Baltic Champignons“: D. Jackevičius (22, 25, 37), E. Ruseckas (28, 47), D. Varnas (39), D. Matulevičius (50),
Žalioji kortelė: A. Kudrešovas (50; „Inta-Baltic Champignons“).